piątek, 10 października 2008

Turystyczne atrakcje Guadalajary

Nie lubię wyglądać jak turystka. Spacer po najbardziej uczęszczanych turystycznie miejscach z mapą w ręku i aparatem na szyi jest dla mnie koszmarem.
Wszystkie najbardziej popularne turystycznie miejsca są tak medialnie eksploatowane, że gdziekolwiek wyjeżdżając czuje si presję zobaczenia ich "na żywo" i obowiązkowe uwiecznienie na zdjęciu. Przed wyjazdem do Meksyku kilkoro różnych moich znajomych wróciło z Indii. W ten sposób obejrzałam kilkanaście takich samych zdjęć z Taj Mahal. Moi znajomi na pierwszym planie a w tle Taj Mahal z bliska , z daleka, "artystycznie" uchwycony od dołu, z żebrzącymi Hindusami, bez Hindusów, ale z małpami, z dziećmi, z innymi turystami, w słońcu, w cieniu etc. To samo miejsce, te same pomysły, tylko bohaterowie inni. Ja mam z tym problem. Nie chcę takich zdjęć, buntuję się. Prawda jednak jest taka, że wcześniej czy później, ZAWSZE do tych miejsc trafiam i kiedy "nikt nie wdzi" cykam szybko parę zdjęć.

Poniżej parę turystycznych fotek z Guadalajary, zrobionych kiedy "nikt nie widział".
XVI wieczna katedra jest najczęściej odwiedzanym tutaj miejscem i usytulowana jest w samym centrum miasta. W środku znajduje się mumia chrzescijańskiej męczennicy, która jak głosi historia, została zabita przez swojego ojca w wieku 12 lat za to, że przyjęła komunię. Rzecz działa się w XIIIw., szczątki zostały odnalezione w Rzymie w wieku XVIII i przesłane do Guadalajary. Film na youtube poniżej.
Santa Inocencia


KatedraPlaza de la Liberacion
Plaza de ArmasPlaza Tapatia

Brak komentarzy: